"Лудогорец" уверено крачи към Лига Европа след равенство с "Базел" у дома

"Лудогорец" и "Базел" не успяха да се победят в петия кръг от груповата фаза на Шампионска лига. Двата тима завършиха 0:0 на стадион "Васил Левски". Възпитаниците на Георги Дермеджиев направиха солидна крачка към Лига Европа, след като излязоха на трето място в групата (с гола на чужд терен при гостуването на швейцарците).

Всичко ще се реши във финалните сблъсъци от "шампионата на богатите", когато разградчани гостуват на "Пари Сен Жермен", а "Базел" приема "Арсенал" в Швейцария.

През първия четвърт час играта бе равностойна и без положения пред двете врати. Първото по-сериозно положение дойде в 17-ата минута, когато Зуфи шутира от 23 метра, но Владо Стоянов боксира.

В 30-ата минута гостите получиха право да изпълнят фаул, който бе подарък от главния рефер Мартин Аткинсън. Делгадо стреля опасно от много малък ъгъл, но Владо Стоянов спаси.

Второто полувреме не се отличи от първата част - играчите и на двата тима не успяха да създадат сериозни положения пред вратите на Стоянов и Вацлик. През 76-ата минута,  Елионуси излезе очи в очи с Владо Стоянов, но стражът на "орлите" се намеси феноменално и спаси.