„Лъвовете“ не се опряха на Русия

Мъжкият национален отбор по волейбол претърпя нова загуба при участието си в Лигата на нациите в „балона“ в Римини (Италия). „Лъвовете“ отстъпиха с 0:3 (-17, -22, -17) на Русия и остават на 14-ото място в класирането с 2 победи и 10 поражения.

Играчите на „сборная“ явно бяха подценили момчетата на Силвано Пранди и първият гейм стартира с шокираща преднина за България – 8:4. Последва силна серия за руснаците, които обърнаха до 12:9 и взеха сериозно психологическо предимство в мача. Те взеха с лекота първия гейм, но във втория „лъвовете“ успяха да издържат на гонитбата в точките до 21:23. Нямаше обаче как да се противопоставят на мощната блокада на високите играчи на Русия. Пранди заложи на атаки с всички възможни варианти, които имаше под ръка, но без особен успех срещу мощната игра на мрежата на съперника. „Сборная“ взе с лекота и третата част, като Дмитрий Волков бе най-резултатен с 14 точка, а Виктор Полетаев добави 13 т. За „лъвовете“ Аспарух Аспарухов се отличи с 10 т., а Мартин Атанасов с 9 т.

Следващата седмица волейболистите завършват участието си в Лигата със срещу с Япония, САЩ и Словения.