„Лъвовете“ паднаха и от Аржентина

Мъжкият национален отбор по волейбол отново се върна към загубите на Лигата на нациите в Римини (Италия). След оптимистичния край на миналата седмица с победата над Нидерландия сегалъвоветеотстъпиха с 1:3 (-20, 16, -18, -18) на един от средняците в турнира досега Аржентина.

Селекионерът Силвано Пранди не можеше да разчита на звездата Цветан Соколов, който се прибра в България, за да си направи изследвания заради травмата, която го извади от игра. В игра обаче се завърнаха Стефан Чавдаров и Мартин Атанасов, който се появи в началото на втория гейм и внесе обрат в събитията на терена. В играта налъвоветесе появи настроение, всичко се получаваше и частта беше спечелена с разлика. В началото на третата част пък националите поведоха с 8:5, но за съжаление този подем се оказа аномалия и скорогаучоситеотново си върнаха контрола върху мача, за да спечелят петата си победа от началото на кампанията. Най-резултатен в мача бе Бруна Лима с 16 точка, а за родните национали Атанасов завърши с 14 т., а Радослав Парапунов добави 13 т.

България пък остава с 2 успеха и вече 8 загуби, а утре излиза срещу европейските шампиони от Сърбия.