„Лъвовете“ паднаха и от Словения

Мъжкият национален отбор по волейбол завърши със загуба с 0:3 (-23, -16, -18) от Словения участието си в Лигата на нациите в „балона“ в Римини (Италия). Така момчетата на селекционера Силвано Пранди заеха предпоследното 15-о място в крайното класиране с 2 победи и 13 поражения. А загубата от словенците бе пета поредна без спечелен поне един гейм, с което „лъвовете“ надминаха отрицателната си серия от четири „нулеви“ мача по-рано в турнира.

Българите обаче затрудниха значително по-силния съперник поне в първия гейм. Срещата бе от значение на тима на Словения, който трябваше да си гарантира място в топ 4 и участие във финалите на турнира, но началото бе за България с няколко мощни блокади до 8:6, след което звездата Тине Урнаут поведе тима си както подобава на лидер и се стигна до обрат – 12:9. Въпреки това словенците така и не успяха да се откъснат в резултата и се стигна до инфарктни моменти в края на частта. Нервите доведоха до грешки от сервис и от двете страни, но късметът не беше на страната на България – блокаут на Ян Кожамерник сложи точка на гейма.

Следващите не бяха толкова оспорвани и Словения рано взимаше убедителен аванс, който беше непреодолим за неопитния тим на „лъвовете“ и така тимът на Алберто Джулиани си гарантира участие в битките за медалите. Тончек Щерн се отличи с 13 точки за победителите, а Аспарух Аспарухов и Денис Карягин бяха най-резултатни от българите с по 10 т.