„Лъвовете“ пребориха Нидерландия в тайбрек

Мъжкият национален отбор по волейбол прекъсна негативната серия в Лигата на нациите с победа с 3:2 (18, -18, -17, 22, 13) над Нидерландия в мач от деветия кръг в балона в Римини (Италия). Срещата бе много оспорвана и премина през различни обрати, като в първата част „лъвовете“ показаха добра игра, но след това в играта им отново се появиха куп неразбирателства, а звездата на „лалетата“ Абдул-Азиз Нимир с лекота преодоляваше съпротивата им с мощните си атаки. Селекционерът Силвано Пранди обаче включи в игра Денис Карягин и Светослав Иванов, за които пък съперникът нямаш отговор.

Четвъртият гейм се превърна в преломен за българите, които най-сетне показаха спортна злоба и желание за битка, за да го измъкнат в края и запазиха инерцията в тайбрека. Там спортното щастие беше на наша страна – мрежата „помогна“ в ключови моменти българският сервис да се превърне в директна точка, а след това „лъвовете“ не изпуснаха аванса и записаха първа победа в Лигата след 6 поредни загуби.

Карягин бе най-резултатен за успеха с 15 точки, а Иванов добави 13 т., докато Нимир бе над всички за „лалетата“ с 29 т. Успехът пък оставя България на 14-ото място в класирането с 2 победи от 9 мача, а Нидерландия е на предпоследната 15-а позиция само с 1 успех.