Любо Пенев обяви война и на ВАР

ТРУД
Любослав Пенев намери нова мишена на своя гняв. След четвъртото си завръщане като треньор на ЦСКА легендарният нападател не спираше да „стреля“ по съдиите. В историческия мач срещу „Арда“ (1:0), когато ВАР дебютира в Първа лига, Пенев насочи яростта си към видео арбитрите.
„Какво да коментирам – изригна Любо. – Има монитори, телевизия, ван, бусове… Току-що гледах една дузпа, която не беше отсъдена за нас. Това е само една от ситуациите. Денят е исторически, но нека подхождаме сериозно.  Като има тази услуга, нека я ползваме. Това, което виждам засега, е, че не се случва нищо. Лош дебют бих казал.“
Само веднъж в мача ВАР се намеси в двубоя на стадион „Българска армия“. Четвърт час преди края Брадли Мазику нахлу в наказателното поле между двама защитници и падна. Пет минути арбитрите разглеждаха ситуацията и накрая решиха, че дузпа няма. Факт е, че нито един от кадрите не показа категорично кое е правилното решение.
За първи път през сезона ЦСКА победи „Арда“, а попадението вкара нидерланският защитник Юрген Матей в 89-ата минута. Бранителят се извиси с глава и стреля неспасяемо за „червения“ юноша Иван Караджов. С успеха ЦСКА взе поне психологическо предимство пред „Арда“ преди финала за Купата на България на 19 май. И от друга страна дръпна сериозно пред съперника от Кърджали в класирането. Все още не е ясно дали ЦСКА ще има мач срещу дебютанта в елита ЦСКА 1948 в петък. Причината е наличие на много болни от коронавирус при съперника. „Ние се готвим да има мач“, каза Пенев.
В сряда ЦСКА празнува своя 73-и рожден ден. Различни фенски фракции са измислили изненади за празника. Официално клубът не е обявил събитие за повода.