Манолев разстреля ЦСКА в сетния миг

Станислав Манолев, бивш капитан на ЦСКА, почти уби надеждите на „червените“ за титлата. Дълбоко в добавеното време халфът заби за родния „Пирин“ и изравни за 1:1 в Благоевград. Преди това Манолев влезе в лют спор с треньора на гостите Стойчо Младенов заради много грубо нарушение срещу естонеца Карел Метс. Двубоят бе дебют за героя от Пенената чета Петър Михтарски, който смени Уорън Фини начело на „Пирин“ през седмицата.
ЦСКА владееше непрекъснато топката, но чак през второто полувреме започна да създава положения. Най-близо до гола беше националът Георги Йомов. Негов удар с глава обаче мина покрай вратата. Малко след това ЦСКА поведе. Йоан Баи направи трета асистенция в два мача и хърватският халф Карло Мухар откри резултата – 1:0. И когато ЦСКА трябваше да „затвори“ мача, се пропука. Младенов извади от игра Йомов и Джорди Кайседо, за да ги запази за дуела срещу „Рома“ в Лигата на конференциите в четвъртък. Но влизането на финландския защитник Томас Лам като че ли наруши отбраната, вместо да я заздрави. Националът на „суоми“ е доста безличен в последните седмици и има вина за няколко от головете във вратата на Густаво Бусато.
До края на календарната година ЦСКА има само тежки мачове. След битката с „Рома“ идват домакинства на „Черно море“ и „Лудогорец“, както и гостуване срещу „Арда“. Декември явно е месецът, в който ще се реши дали битката за титлата ще се реши още преди Коледа.