„Манчестър Юнайтед“ пише история за купата на Англия

„Манчестър Юнайтед“ написа нова славна страница в историята си. Победата с 2:1 над „Норич“ за Купата на Англия означава 30-и полуфинал в най-стария турнир в света – никой друг не е бил толкова много пъти във финалното каре. Преди Тод Кантуел да вкара за „Норич“, „червените дяволи“ бяха в серия от 448 минути без допуснат гол за купата. Вратарят Серхио Ромеро е рекордьор в турнира. От дебюта си за „Юнайтед“ през февруари 2016-а, аржентинският национал има безпрецедентни 12 сухи мрежи. В 16 мача е получил само 4 гола – средно по един на всеки 358 минути.
Нигериецът Одион Игало се превръща в твърде специален за „Юнайтед“. Нападателят вкара гол във всички четири мача като титуляр.
В същото време полицията заплаши „Ливърпул“ със затваряне на „Анфийлд“ до края на сезона. Причина е купонът по улиците на града след спечелената титла. Фенове на „червените“ се веселят без спазване на дистанция по улиците край прочутата арена. Ръководството преговаря с правителството да позволи шампионски парад през септември.