Мачът на ум, хитрост и характер за ЦСКА

Мач на ум, хитрост и характер предстои пред ЦСКА на стадион „Санкт Якоб“. Легендарният домакин бай Дори Димов сигурно се чувства в съблекалнята като на „Българска армия“. Това ще му е четвъртата визита на най-голямата швейцарска арена, където преди две години ЦКА победи с 2:0 и влезе в групите в Лига Европа.
Саша Илич издържа с отличен първия двубой. Резултатът 1:0 можеше да е и по-голям, но и по-лош. ЦСКА игра умно и хитро. Това се изисква и в реванша. За разлика от преди две години трибуните ще са пълни, а „Базел“ е свикнал на пламенна подкрепа, въпреки че отстъпи трона на хегемон в страната.
„Всяка една минута от мача ще е важна – каза спортният директор Филип Филипов, носител на последния златен дубъл с „червените“ . – Всеки момент може да наклони развоя в една или друга посока. Сезонът не се решава от един мач.“
Филипов има абсолютното право . ЦСКА играе на три фронта. Влизането в групите на Лигата на конференциите е престиж и финансов бонус. Първенството обаче няма право да бъде подценявано. Така се случи в последните два сезона, когато еуфорията от Европа неглижира мачовете у нас и съответно битката за титлата беше загубена.
„Трябва да играем умно и за не правим глупости – предупреди Иван Турицов, национал на България и един от най-постоянните в ЦСКА. – Не трябва да допускаме грешки. „Базел“ ще ни натиска, но нашият опит в евротурнирите вече е голям.“
Швейцарската преса опита да очерни ЦСКА. Местният вестник „Базлер Цайтунг“ припомня фалита на старото акционерно дружество и расизма у част от феновете в края на миналия сезон. Но както се приляга на една от най-модерните държави, уважението към ЦСКА е повече от високо. „Базел“ вече мина по пътя на загубата. Падна с 0:1 от „Брьондби“ в миналия кръг, спечели с 2:1 в реванша, а после с дузпи. „Групите е Страната на „Базел“, написа изданието преди двубоя.