Медведев ограби арабите с 1.5 млн долара

Вчера в Рияд започна демонстративният турнир "Six Kings Slam", в който участват шест големи тенис звезди, въпреки че в момента не са най-добрите в списъка на ATP.

В първия ден на терена се появиха Карлос Алкарас, Холгер Руне, Яник Синер и Данил Медведев, като и двата мача завършиха при резултат 2:0. И докато Руне донякъде измъчваше Алкарас, но загуби, същото не може да се каже за Данил Медведев, който изигра може би най-лошия мач в кариерата си. В двубоя със Синер той не само загуби с 0:2, но спечели само три гейма, всичките във втория сет, след като първият завърши 6-0 за световната ракета номер едно.

За участието си в турнира, т.е. за 69 минути, прекарани на корта, Медведев спечели 1,5 милиона долара, които се дължат на всички шестима тенисисти, появили се в Рияд. Разбира се, същото се отнася и за Руне. Медведев е на пета позиция и е бивша ракета номер едно в света и носител на трофеи от Големия шлем.

Анализаторите изчислиха, че за всяка минута на терена Медведев е спечелил 21 739 долара. Победителят в турнира получава общо 6 милиона долара.