Меси като Роналдо срещу Джорди Кайседо

За една седмица двамата големи противници в преследването на рекордите Лионел Меси и Кристиано Ронало „влязоха в едни обувки“. Преди четири дни португалецът изпусна дузпа срещу Словения, плака на терена и предизвика гняв по целия свят с поведението си. Нидерландската легенда Рууд Гулит дори го обвини, че е като ученичка, която иска да има всичко.
Съдбата застигна и Меси. Възстановил се от разтежение на бедрото, суперзвездата игра за Аржентина в четвъртфинала на Копа Америка срещу Еквадор. Неочаквано трудно „гаучосите“ стигнаха до финалната четворка. Лаутаро Мартинес даде преднина на Аржентина в началото, но в добавеното време резервата Кевин Родригес изравни – 1:1.
Джорди Кайседо, бивш нападател на ЦСКА, участва във финалното шоу. Футболистът влезе в 87-ата минута, но повече голове до края нямаше.
Дузпите започнаха с пропуск на Меси, който видимо се разгневи на себе си, след като „копна топката“ в напречната греда. Вратарят Емилиано Мартинес, който бе избран от ФИФА за №1 за миналата година, обаче спаси своя именит колега. Стражът на „Астън Вила“ парира следващите два удара на Меня и Минда. Последната еквадорска дузпа заби Кайседо, но веднага след това Николас Отаменди узакони крайния резултат – 4:2 за Аржентина.
За трети път в последните три години Мартинес е героят на „гаучосите“ при изпълнение на дузпи. Пез 2021-а вратарят спаси Аржентина в полуфинала на Копа Америка срещу Колумбия, след който дойде и триумфът в турнира. А най-паметни ще останат дузпите срещу Франция във финала на Мондиал 2022, който завърши 3:3 и се наложи с удари от бялата точка да бъде решен световният шампион.
„Казах на момчетата, че не съм готов още да се прибирам у дома“, рече Мартинес. 31-годишният вратар има невероятна статистика – осем спасени от 18 дузпи с екипа на Аржентина.
„Нормално е човек да е уплашен в такава ситуация – призна Меси. - Аз бях уверен, че така ще бия дузпата. Дори го консултирах с Емилиано.“