Метален прът спря дербито на Севиля

Лютото градско дерби „Бетис“ – „Севиля“ бе прекратено от метален прът. От трибуните полетя предметът, който удари халфът на гостите Хоан Хордан. В този момент играчите на „Бетис“ ликуваха изравнителния за 1:1 гол на Набил Фарки.
Хордан падна на земята, но след кратка медицинска интервенция сам се изправи на крака. Реферът обаче сложи край на дербито. Играчите на „Севиля“ напуснаха терена, а съперниците им останаха да чакат решението. Около 50 минути след инцидента федерацията сложи точка. Виктор Камараса, халф на „Бетис“, обвини треньорския щаб на „Севиля“, че са инструктирали Хордан да симулира колко го боли.
„Всички, дори четвъртият съдия, чу какво му казват – написа Камараса в туитър. – Не казвам, че Хордан е симулирал, а какво се говореше на терена.
През 2007 година Хуанде Рамос, тогава треньор на „Севиля“, изпадна в безсъзнание, след като беше ударен с бутилка от фен на „Бетис“. Сега най-вероятно ще бъде присъдена служебна победа на „Севиля“ в осминафиналния дуел. В последните 16 гостувания във всички турнири на стадиона на „Бетис“ отборът има само една загуба.