Младок срази един от фаворитите

Младият канадец Денис Шаповалов постигна една от най-значимите си победи, като се справи с 3-ия в света Александър Зверев (Германия) с 6:3, 7:6(5), 6:3, за да дебютира в четвъртфиналите на Аустрелиън оупън.

22-годишният талант бе прекарал най-много време на корта от всички тенисисти, достигнали до 4-ия кръг в Мелбърн – 10 ч и 50 мин., затова доминацията му бе неочаквана. Но олимпийският шампион от Токио 2020 бе далеч от най-добрата си форма и допусна доста неточности.

Следващият съперник на Шаповалов ще бъде не кой да е, а Рафаел Надал. Испанецът преследва 21-а титла от Големия шлем. В осминафиналите Матадора се затрудни с опитния  французин Адриан Манарино – 7:6 (14), 6:2, 6:2, като тайбрекът продължи близо 30 минути. А на шампиона от 2009-а се наложи да спасява 4 сетбола.

„Винаги е чест да играеш срещу Рафа – каза Шаповалов. - Наскоро играхме в демонстративен турнир, разбира се, там е различно. Срещу Надал винаги е битка и е забавно. Ще е трудно, но със сигурност ще се насладя на мача.“

Дебют в четвъртфиналите ще направи и италианецът Матео Беретини след успех над испанеца Пабло Кареньо-Буста - 7:5, 7:6(4), 6:4.