Моуриньо пред завръщане в Англия

Жозе Моуриньо е пред назначение в четвърти отбор от Висшата лига. Португалецът е започнал разговори с Фархад Мошири, милионера-собственик на „Евертън“, който уволни Рафа Бенитес. Именно Специалния е негов фаворит, макар че феновете се надяват на местната легенда Уейн Руни. Досега Моуриньо е работил в три английски тима – „Челси“, „Манчестър Юнайтед“ и „Тотнъм“. Дните му в „Рома“ изглеждат все по-малко, след като „вълците“ са седми в класирането, а първите шест месеца от престоя на треньора са всичко друго, но не и успешни.
Ден след като беше избран за треньор №1 в света за 2021 година, Томас Тухел трябва да признае, че битката за титлата за него и „Челси“ е загубена. Еврошампионът завърши само 1:1 като гост на „Брайтън“. „Трябва да презаредим батериите“, призна германският треньор и даде два дни почивка на отбора си преди лондонското дерби с „Тотнъм“. Това беше четвърти пореден кръг без победа за „Челси“. Вместо битка с „Манчестър Сити“ отборът на Тухел ще се бори за място в Топ 4. А там ще е страшно. Зона Шампионска лига атакуват „Уест Хем“, „Арсенал“, „Тотнъм“ и „Манчестър Юнайтед“. Единствено „Сити“ и „Ливърпул“ изглеждат като бетонирани на първите две позиции.
„Брайтън“ за втори път ужили „Челси“ с късен изравнителен гол за 1:1. Сега го вкара Адъм Уебстър, а през декември – Дани Уелбек.
Българският вратар Димитър Митов спечели нова победа с „Кембриж“. Стражът игра цял мач при успеха над гостуващия „Донкастър“ с 3:1. „Кембридж“ е 13-и в третия ешалон на английския футбол. Митов стана герой на града с уникалните спасявания, които помогнаха за 1:0 над елитния „Нюкасъл“ в третия кръг за Купата на Англия.