Нагелсман: Шотландия ме изненада

Футболистите на Германия победиха националния отбор на Шотландия с 5:1 в първия мач от Европейското първенство. Германия взе първите си три точки и оглави таблицата в група А. Селекционерът Юлиан Нагелсман беше възхитен от представянето на отбора си, особено през първото полувреме, и призна, че не е очаквал Шотландия да бъде толкова слаба.

„Щастлив и доволен съм. Не е лесно да играеш първия мач на ЕВРО, когато си домакин. В първите 20 минути блеснахме. Допуснахме гол, но това нямаше значение, защото играчите ми бяха бесни за това, което е добър знак. Трябва да призная, че съм малко изненадан от Шотландия. Очаквах да бъдат много по-агресивни в първите 20 минути. Мисля, че бяха изненадани от нашето владеене и концентрация. Не оказваха напрежение като в квалификациите.

Не искам да се заяждам, посочвайки личностите в тима си. Тези футболисти заслужават да бъдат национали, но пътищата им са различни. Става въпрос за отбора. Играчите направиха всичко, за да изглежда добре съотборникът до тях. Вероятно феновете сега ни вярват повече, отколкото преди този мач“, каза лидерът на Германия.