Надал помете Григор в Монте Карло

Григор Димитров отпадна от турнира от сериите „Мастърс“ в Монте Карло след загуба с 1:6, 1:6 от Рафаел Надал в третия кръг. Лесният успех е 14-и за левичаря от Майорка в 15 срещи с българина.

И двамата тенисисти стигнаха до мача след убедителна игра в първите си срещи на клей, но след началото на сблъсъка им бързо стана ясно, че класата на Надал е недостижима. Испанецът разчитайки на обичайния си стил с високо летящи топки със силно въртене затрудни до крайна степен Димитров, който се опита да вдигне темпото в разиграванията, но Матадора се оказа подготвен за това. След пет поредни гейма на сметката на Рафа стана ясно, че няма как да стане чудо, но Григор все пак измъкна един и за себе си.

Неуспешните опити да намери ключ към играта на Краля на клея обаче го отчаяха и българинът започна да греши дори топки, които в друг случай завършва с лекота, а сервисът му на практика не оказваше никакво влияние на разиграванията. Надал направи два пъти повече печеливши удари, докато Димитров „превъзхождаше“ в непредизвиканите грешки. Все пак Григор се „разписа“ и във втората част, като спечели петия гейм и така избегна унижението да получи „геврек“, което не би подобавало на играч от топ 20.

„Резултатът се дължи повече на неговите грешки, отколкото на кой знае колко силна игра от моя страна“, призна Надал след края на 55-минутния мач.