Надмощие и греда за "Ливърпул", Бензема вкарва от засада

Започналият с 36 минути закъснение финал на Шампионската лига между "Ливърпул" и "Реал" е 0:0 на почивката. Англичаните играха значително по-активно. Типичната преса на Юрген Клоп доведе до много проблеми и направи герой вратаря Тибо Куртоа. Белгиецът два пъти спаси със страхотни рефлекси. При втория му помогна дори и гредата, защото ударът на Садио Мане беше изключителен.

"Реал" нямаше нито един точен удар за първото полувреме, когато капитанът Карим Бензема вкара! Голът обаче не беше признат заради засада. Дълго време ВАР преглеждаше ситуацията, защото вратарят Алисон бе по-напред и само един защитник имаше между голлинията и Бензема. Французинът обаче сам е виновен, защото остана очи в очи със стража. И вместо да бие, започна да го лъже, а след карамбол топката пак стигна до него.

Остана спорно обаче дали футболист на "Ливърпул" не подаде неволно към Бензема. В крайна сметка ВАР реши в полза на англичаните.