Националният отбор на България по баскетбол за младежи завърши със загуба група D на Европейското първенство

Националният отбор на България по баскетбол за младежи U20 завърши със загуба група D на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Питещ. В последния си мач от нея тимът ни допусна обрат срещу Румъния с 81:91.

След тази среща баскетболистите на Васил Христов остават на четвърто място в групата си с баланс 1-3 и ще играят за разпределение на 9/16 позиция на шампионата.

Българите вкараха 6 тройки само през първата част, след която поведоха с 26:20 след много силен старт на Кръстомир Михов и Илиян Пищиков. Разликата скочи до 13 през втория период, но на почивката Румъния намали за 43:49.

Подемът в играта на съперника продължи и след паузата, и след като в средата на третата част се стигна до пълен обрат, преди заключителната четвърт нашите вече изоставаха с 66:73. До края домакините контролираха мача и не изпуснаха водачеството си до последно.

Илиян Пищиков завърши с 25 точки за България, 16 има Кръстомир Михов, а 15 добави Максим Бочев.