Наш борец на победа от квотата

Ахмед Батаев (вдясно). Снимка БФ Борба, Костадин Андонов

Инфарктна победа прати нашия Ахмед Батаев в битката за олимпийските квоти на квалификационния турнир по борба в „Арена Армеец“. В категория до 97 кг на свободния стил натурализираният у нас чеченец постигна две победи, като в четвъртфинала измъкна 5:5 срещу индиеца Сативар Кудиан.  Съперникът му поведе с 5:1, но в края срещата националът успя с две атаки да изравни и да спечели битката. А още на старта в категорията Батаев прегази с технически туш 10:0 Луис Перес Соса (Доминиканска република). Само финалистите взимат визи за игрите в Токио, като снощи в полуфиналите Батаев излезе срещу Абрахам де Хесус Руано (Италия).

Малшанс имаше Али Умарпашаев, който записа два убедителни успеха в категория до 74 кг, но в четвъртфиналите загуби в последните минути от настоящия еврошампион Таймураз Салказанов (Словакия) – 4:6.

Останалите ни представители в свободния стил не успяха да стигнат до битката за квотите след ранни загуби.

Днес на татамито излизат жените, България ще бъде представена от Сезен Белберова (53), Мими Христова (68) и Мария Оряшкова (76). В събота стартират класиците.

В София ще бъдат раздадени последните 36 квоти за Токио 2020, като България има спечелени 5 до момента.