„Нефтохимик“ на дъното след първия турнир в Шампионската лига по волейбол

Волейболният първенец „Нефтохимик 2010“ остана на дъното на група „D“ на квалификациите за Шампионската лига, след като претърпя втора загуба – 1:3 (21:25, 30:32, 25:21, 22:25) от „Динамо“ (Москва) в Блайбург (Австрия). Късно снощи бе последния сблъсък между руския гранд и домакините от австрийския „Задруга“ Така бургазлии затрудниха докрай мисията си преди следващия квалификационен турнир, тъй като само първият от трите тима продължава напред в турнира, а останалите ще играят за Купата на ЦЕВ.

Момчетата на Николай Желязков все пак изиграха значително по-силен мач от първия, в който отстъпиха със същия резултат на австрийците. След като отстъпиха първия гейм на силния съперник, те намериха играта си във втория и стигнаха до няколко инфарктни момента в края. Руснаците обаче не се отчаяха от пропуснатите 7 геймбола и успяха да затворят частта за 2:0. Добрите изяви на „Нефтохимик“ продължиха в третия, който бе спечелен, а същи и в четвъртия, когато българите наваксаха ранно изоставане и имаха всички шансове да вкарат мача в тайбрек. В решителните моменти обаче играчите на „Динамо“ отново показаха железни нерви и удържаха победа без загуба на точки.

В герой за мача се превърна звездата на националния отбор Цветан Соколов, който заби 23 точки (2 аса, 3 блокади) в полето на българския шампион. Жани Желязков пък се отчете с 15 т. за шампионските, а 13 т. добави Денис Карягин.