Нидерландия чака Аржентина или Австралия на 1/4-финалите на Мондиала

Нидерландия победи САЩ с 3:1 на "Халифа Интернешънъл Стейдиъм" в Доха в първия 1/8-финал на световното първенство.  Тимът на Луис Ван Гаал ще играе на 1/4-финалите на 9 декември срещу Аржентина или Австралия, които се изправят един срещу друг от 21:00 часа днес.

В 10-ата минута нидерландците поведоха с гол на Мемфис Депай. Дензъл Дъмфрис получи топката по дясното крило и центрира, а Депай разстреля Мат Търнър. Голмайсторът вече има 43 гола и в списъка на голмайсторите на Холандия е само на седем попадения зад лидера в класацията Робин Ван Перси, който има 50.

В последните секунди на първата част Дъмфрис асистира отново, а Блинд вкара за 2:0. Статистиката след първото полувреме показа, че и двата тима са имали по 5 голови положения, но нидерландците просто бяха по-точни и водеха. В 61-ата минута Търнър спаси изстрел на Депай в корнер. В 76-ата минута Хаджи Райт върна частично интригата с гол за САЩ, но в 81-ата минута Дъмфрис я уби, вкарвайки за 3:1 в полза на "лалетата". Дензъл записа името си в историята на нидерландския футбол след двете асистенции и гола за успеха с 3:1 над "янките", след като вече е един от тримата играчи, участвали пряко в три попадения в един мач за Нидерландия на Световно първенство след Роби Рензенбринк (два пъти през 1978 г.) и Йохан Кройф (през 1974 г.).

Дебют за тима на Ван Гаал направи Хави Симонс, който смени Мемфис минути преди края.