Нови изненади на "Уимбълдън"

Томи Пол спечели в три сета срещу испанския ветеран Роберто Баутиста Агут с 6:2, 7:6(3), 6:2 и си осигури четвъртфинал на турнира по тенис от Големия шлем Уимбълдън срещу защитаващия титлата си Карлос Алкарас.

"Получи се чудесно. Винаги играя добър тенис на този корт. Знам, че времето не ми съдейства, но може би следващият ми мач ще е на закрито", пошегува се той. Мачът на Пол с Алкарас вероятно ще бъде насрочен на Централния корт, който има покрив, съобщи БТА.

"Алкарас играе невероятен тенис на трева, но аз също играя доста добре“, добави Пол, който е в серия от девет поредни победи.

Американската тенисистка Ема Наваро се класира за четвъртфиналите при жените. 23-годишната Наваро отстрани в четвъртия кръг три години по-младата си сънародничка и втора поставена на Уимбълдън Коко Гоф с 6:4, 6:3 само за 76 минути игра.

Наваро ще срещне седмата поставена италианка Джазмин Паолини на четвъртфиналите. Достигането й до тази фаза в Лондон е най-доброто й представяне на турнир от Големия шлем.

След отпадането на шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2023 година Коко Гоф в надпреварата на Уимбълдън при дамите не остана нито една представителка на топ 3 в ранглистата. Най-високо класираната към момента в схемата е четвъртата в света Елена Рибакина от Казахстан.