Новият в „Байерн“ не слуша треньора и стана герой

В куриозна ситуация изпадна Жоао Кансело, най-новата звезда на „Байерн“. Португалският защитник дебютира ден след трансфера си от „Манчестър Сити“ и дирижира 4:0 над „Майнц“ в осминафинал за Купата на Германия.
Бастиян Швайншайгер, легенда на баварците и сега тв коментатор, разкри как Кансело не спази указанията на треньора Юлиян Нагелсман и стана герой. В 18-ата минута бранителят проби отдясно и наставникът му викна да върне топката назад. Кансело обаче не разбра, центрира на крака на Ерик-Максим Чупо-Мотинг, който откри резултата. А желанието на Нагелсман бе пас към Бенжамен Павар назад…
„Байерн“ изля целия си гняв от трите 1:1 през годината още през първото полувреме. Джамал Мусиала и Лерой Сане вкараха по още веднъж, а накрая се разписа и Алфонсо Дейвис.
Двубоят беше специален за капитана Томас Мюлер. За 63-и път нападателят игра за Купата на Германия и се изравни с легендарния баварски вратар Сеп Майер. Но Мюлер има 53 победи в турнира, което е абсолютен рекорд.
След мача се стигна до странна ситуация между Нагелсман и Йошуа Кимих. Халфът каза, че на обща среща с футболистите са си казали, че лошите резултати не могат да продължават. Треньорът пък заяви, че не е чул да е имало сбирка и той не е присъствал на нея.
В същото време „Лайпциг“ също продължи с 3:1 над “Хофенхайм“. За четвърти път в последните пет сезона тимът е на четвъртфинал. В този период никой друг тим не е бил толкова често сред осемте най-добри.