Оле наглее, сър Алекс клати глава

Театъра на мечтите вече е Театъра на ужасите. Безмилостната наказателната акция на „Ливърпул“ – 5:0 над „Манчестър Юнайтед“, предизвика война в червената част на града. „Олд Трафорд“ не помни на почивката половината стадион да се изпразни в знак на протест. А героят от 1999-а Оле Гунар Солскяр вече е враг №1. Особено с думите, че е на прав път и е много близо до постигане на целите си. А в „Юнайтед“ те са титла в Шампионската лига и Висшата лига. На трибуните великият сър Алекс Фъргюсън клатеше безмълвно глава, гледайки безпомощния си отбор и треньор-ученик.
Американските собственици от семейство Глейзър мълчат оглушително. „Червен“ Манчестъп иска да чуе новината, че Солскяр е уволнен. В медиите се прокрадват новини, че се преговаря с Антонио Конте и Зинедин Зидан. Докато другите грандове в Англия ще играят тази седмица в Купата на лигата, „дяволите“ отново ще гледат отстрани. Още рано-рано отпаднаха от „Уест Хем“.
„Понякога резултатът не е този, за който сме се борили – написа Кристиано Роналдо във фейсбук. – Никой друг освен нас не трябва да бъде обвиняван. Само феновете ни бяха невероятни, както винаги. Те заслужават много, много повече. От нас зависи да им го дадем.“
За едва втори път в своята кариера Роналдо изживя подобен резултат в мач от първенство. И първият беше също така болезнен. През 2010 година „Реал“ падна с 0:5 от „Барселона“. Кристиано има 617 шампионатни двубоя зад гърба си. А „Ливърпул“ се радва на две поредни победи с пет или повече голове за втори път в историята си. През април 1935 година го постигна срещу „Стоук“ (5:0) и „Челси“ (6:0). Тимът на Юрген Клоп е и вторият в историята на английския елит с два поредни успеха по 5 или повече гола като гост, без да допусне попадение. Първият е „Юнайтед“ от 1960-а.
„Червените дяволи“ са и символ на липсата на дисциплина. В ужаса на дербито те получиха шест жълти и директен червен картон на Пол Погба, играл само 20 минути. За трети път толкова картона „Юнайтед“ видя в дуели срещу „Тотнъм“ и „Челси“ през 2008 година.
В „Ливърпул“ пък все повече пледират „Златната топка“ да отиде в Мохамед Салах. Египтянинът е вторият футболист с хеттрик на „Олд Трафорд“. През 2003-а същото направи бразилецът Роналдо при загуба на „Реал“ с 3:4 в Шампионската лига. Салах вече е най-резултатният африканец във Висшата лига със 106 гола. След него са Дидие Дрогба (104) и Садио Мане (100).