Отборът на Лудогорец победи с 2:1 шампиона на Грузия в контрола

Отборът на Лудогорец победи с 2:1 шампиона на Грузия Динамо (Тбилиси) в четвъртата си контрола по време на подготовката в Белек. До момента “орлите” записаха победа, поражение и равенство. Първо загубиха с 1:2 от германския Хановер, направиха хикс 1:1 с полския Заглебие, а преди няколко дни победиха с 3:2 сръбския Цървена звезда.

Разградчани откриха резултата в 14-ата минута, когато Матиас Тисера бе спънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана именно аржентинецът и откри. В 73-ата грузинците удариха греда. Кобури стреля силно, но страничният стълб спаси Лудогорец.

Грузинците все пак стигнаха до изравнителното попадение в 76-ата минута. Футболистите на Динамо получиха право да изпълнят свободен удар. Зад топката застана Имран Омар, а резервният вратар на разградчани Умут Хабил допусна изравняване -1:1. Победният гол за българския тим за 2:1 реализира Антон Недялков в 88-ата минута.