ПАОК с Десподов отпадна от евротурнирите, Брюж среща Фиорентина на полуфиналите в Лига на конференциите

ПАОК с българския капитан Кирил Десподов отпадна от евротурнирите след загуба от Брюж в четвъртфиналите на Лигата на конференциите. Белгийците спечелиха и реванша на стадион "Тумба" с 2:0 и с общ резултат 3:0 продължават напред. Капитанът на българския национален отбор започна като титуляр, но бе сменен в 71-та минута.

Бившият футболист на Барселона Феран Ютгла откри резултата в 33-та минута. Малко преди края на първото полувреме испанецът удвои резултата, но първоначално бе отсъдена засада на Михал Скораш. ВАР обаче потвърди гола.

Десподов можеше да отбележи в 51-та минута, но изстрелът на българина мина над вратата на Нордин Якерс. В 60-та минута българинът бе фаулиран от Едер Баланта в наказателното поле на гостите, но отсъдената дузпа бе отменена след намеса на ВАР заради засада на българина.

Брюж ще играе срещу Фиорентина в полуфиналите на Лигата на конференциите.