Перу отмъсти на Бразилия с 1:0

Серията на Бразилия от 17 мача без загуба приключи. В повторение на финала на Копа Америка от лятото Перу срази „селесао“ с 1:0, но... в приятелски мач. Гол на защитника Луис Абрам с глава в 85-ата минута донесе гордост на перуанците, които показват огромно израстване – участваха и на Мондиал 2018.

Контролата се играе в Лос Анджелис, а за последно бразилците паднаха на четвъртфинала на световното в Русия от Белгия с 1:2. Неймар започна мача на пейката, но влезе като резерва и игра за 99-и път за родината си. Така задмина Роналдо и Джалма Сантос. Рекордьор по мачове е Кафу (142).

Аржентина разгроми Мексико с 4:0 и прекъсна серията на „ацтеките“ от 11 двубоя без поражение. Хеттрик направи Лаутаро Мартинес, а Лионел Меси не игра заради контузия.