Петко Христов без загубен дуел срещу „Юве“

Петко Христов изигра голям мач за „Специя“ срещу „Ювентус“, но се размина със сензацията и отборът му падна с 2:3 у дома. Националът не загуби нито едно от трите преки дуела за топката на земята срещу съперниците си. Спечели 3 от шестте въздушни единоборства. За 90 минути защитникът направи 37 точни паса.
„Специя“ дори успя да поведе с 2:1, но накрая нидерландският бранител Матайс де Лихт донесе успеха на „Старата госпожа“. Другите две попадения забиха Мойс Кийн и Федерико Киеза. Отборът на Максимилиано Алегри обаче едва за втори път е допуснал осем гола в първите пет кръга от Серия А след 2010 г., когато влязоха девет пъти във вратата. „Юве“ не запази суха мрежа в 19 поредни срещи от първенството, което не се е случвало от 1955 година. Мач №200 като титуляр за „Юве“ изигра аржентинският нападател Пауло Дибала.
Далеч по-силно се представя „Милан“, който взе рутинно 2:0 у дома срещу „Венеция“. „Росонерите“ имат 13 точки в 4 кръга, което им се случва за четвърти път през новия век. Тео Ернандес пък стана първият играч на тима с гол и асистенция, откакто работи системата за статистика.