Петко Христов с първа победа в италианския елит

Националът Петко Христов взе първа победа в Серия А! Защитникът за първи път не започна титуляр за „Специя“, но влезе като резерва още в 23-ата минута при гостуването на „Венеция“, спечелено с 2:1. Христов смени контузилия се Мартин Ерлич. Отборът му поведе в резултата с гол на Симоне Бастони, но Петро Чекарони изравни след час игра. Мехди Бурабия, бивш играч на „Черно море“, вкара в 4-ата минута на добавеното време.
Един Джеко вкара два от шестте гола за шампиона „Интер“, който разгроми „Болоня“ с 6:1. Босненецът дойде от „Рома“ през лятото като заместник на Ромелу Лукаку, продаден за 117 милиона евро на „Челси“. За трети път поред „Интер“ вкара поне четири пъти в последните си три домакинства в Серия А. Най-дългата серия с толкова попадение е 4 мача – през 1999 г. „Нерадзурите“ не са пропуснали да се разпишат в 23 поредни двубоя и ако го направят в следващия, ще изравнят рекорда си от 1950-а.
Двама от тримата българи в италианската Серия Б играха в мачовете си. Андрей Гълъбинов води атаката на „Реджина“ до 63-ата минута при победата с 2:1 над СПАЛ. Другият централен нападател Атанас Илиев влезе с началото на второто полувреме за „Асколи“, но отборът загуби с 0:2 у дома от „Беневенто“. Гостите вкараха головете си още преди почивката. Валентин Антов още не е дебютирал за „Монца“ след трансфера си за 3,5 милиона евро от ЦСКА. Бранителят остана на пейката при 1:1 на свой терен срещу „Тернана“.