Петров капитан на „Селтик“ на „Анфийлд“

Стилиян Петров изведе „Селтик“ с капитанската лента на „Анфийлд“. Неговият любим шотлансдски тим загуби двубоя на легендите от „Ливърпул“ с 0:2. Двубоят бе организиран от благотворителната фондация на „червените“.

„Селтик“ привлече Петров като 19-годишен тийнейджър през 1999 г. и българското лъвско сърце се превърна в любимец на всички фенове. Затова и както беше капитан във футболните си години, така е лидер и на отбора на легендите. Петров е четири пъти шампион със „Селтик“, по три пъти спечели двете купи в шотландския футбол.

Завръщане на „Анфийлд“ с лентата направи и Стивън Джерард.  Идолът на „червените“ вкара гол от дузпа седем минути преди края на първото полувреме. Но това разгневи гостуващите запалянковци, които започнаха да го замерят с бутилки. Джерард е изключително мразен от “зелено-бялата“ част на Глазгоу. Като треньор на „Рейнджърс“ бившият английски национал спря 10-годишната серия от титли на „Селтик“. На „Анфийлд“ дойдоха 4000 шотланци.

Треньор на „Ливърпул“ отново бе великият сър Кени Далглиш. А второто попадение за „червените“ отбеляза Марк Гонзалес. На терена за „Ливърпул“ излязоха още много любимци от тима, който спечели Шампионската лига през 2005 година като Сами Хипия, Луис Гарсия, Момо Сисоко, Джибрил Сисе и Дирк Кайт.