Петрович пое еднолично ЦСКА

Треньорският триумвират в ЦСКА бе разформирован. Ръководството на „червените“ утвърди Люпко Петрович за старши треньор на тима. Това стана след домакинската загуба от „Черно море“ с 1:3 във втория кръг на Първа лига. До момента столичният гранд бе воден от триото, включващо още Добри Митов и легендата Димитър Пенев. Промените идват в навечерието на първия двубой с „Осиек“ от втория предварителен кръг на Лига Европа в четвъртък. Митов остава в щаба на тима, но вече в ролята на помощник.

Привържениците на столичния гранд поискаха оставки в събота в момент, когато ЦСКА губеше с 0:3 от „моряците“.

"Проведохме сериозен разговор с играчите – призна Люпко Петрович пред клубния сайт. - Най-важното в този момент е отборът да заиграе като колектив. Футболистите трябва да осъзнаят, че от подобна ситуация се излиза, ако са задружни и си помагат на терена. Който се мисли за звезда, не тича, не се бори и не се раздава на терена, няма да играе. Играчите да не мислят за себе си, а да защитят честта на клуба и да се отблагодарят на публиката за подкрепата. Труден момент за всички, който ще се преодолее само с победи и по-добри игри и резултати. Затова обаче ще трябва дисциплина във всички аспекти и най-вече - голямо сърце за предстоящите трудни битки.“

Билетите за двубоя с хърватите вече са в продажба. Мачът е в четвъртък от 20.30 часа, а ЦСКА е домакин в първата среща.