Пирин Благоевград и Септември с победи в контроли

Отборът на Пирин Благоевград победи Витоша Бистрица с 3:1 в приятелската среща, която се проведе на базата в Рилци. Владимир Медвед откри резултата в 14-ата минута, след като получи чудесно извеждащо подаване от Борис Тютюков. Гостите изравниха с гола на Християн Димитров с удар отблизо след изпълнение на ъглов удар в самия край на полувремето. В 50-ата минута младият Юлиан Тумбев бе изведен от Борис Тютюков и отбеляза с техничен удар сам срещу вратаря. В 73-ата минута Дмитро Семенив се разписа след хубаво подаване на Данило Кондраков в наказателното поле.

В друга контрола по време на международната пауза Септември София победи Струмска Слава Радомир с минималното 1:0. Срещата бе играна на стадион "Драгалевци", а старши треньорът на Септември - Светослав Петров, заложи на два почти различни състава през двете полувремена.

Единственото попадение бе дело на Йоан Гаврилов през втората част, който отбеляза със страхотен удар от воле!

В следващата контролна среща "виненочервените" ще гостуват на Берое в Стара Загора.