Пламен Константинов след 3:0 над Словения: Тактически решения донесоха победата

Два дни след неуспешния повторен дебют начело на мъжкия национален отбор Пламен Константинов изведе България до първа победа в Лигата на нациите. „Лъвовете“ разбиха с 3:0 (24, 23 17) европейския вицешампион Словения на турнира в Нагоя (Япония), като основната разлика в състава бе появата на капитана Георги Сеганов като титуляр за сметка на Георги Братоев, който започна първия мач като разпределител.

Равностойни геймове, добро качество на игра между два европейски отбора, които играят в шест часа сутринта наше времеобясни наставникът. - Тактическите ни решения дадоха резултат и в защита, и на блокада. Направихме важни атаки в края на първия гейм, а във втория показахме добър сервис. Когато се играе равностоен волейбол, малките неща правят разликата.“

Най-резултатен отново бе Александър Николов, който заби 17 точки, а Мартин Атанасов добави 13 т. Звездата на словенците Тине Урнаут отвърна с 13 т. за съперника.

Беше много важно да победим след тежката загуба от Китай, събрахме се и играхме много добър волейболдобави Атанасов. - Спазихме системата на игра, трябваше ни малко време, за да свикнем с нея, което е напълно нормално. Дано вече показваме повече самочувствие и по-добра игра.“

Днес „лъвовете“ излизат срещу световния вицешампион Полша, който вчера надигра с 3:2 (-23, -23, 21, 15, 13) Иран. В другия мач в Нагоя Сърбия прегази Китай с 3:0 (32, 16, 20).