Пламена Миткова спечели титлата на скок дължина на Държавното първенство по лека атлетика и покри олимпийски норматив

Пламена Миткова спечели титлата на скок дължина при жените на Държавното първенство по лека атлетика с личен рекорд и покрит олимпийски норматив, съобщи БНТ.

Състезателката на Локомотив (Пловдив) постигна най-добрия резултат в кариерата си от 6.97 метра (0.6 м/сек) в последния шести опит на стадион "Ивайло" във Велико Търново. 19-годишната пловдивчанка покри олимпийския норматив от 6.86 метра и постави нов национален рекорд за девойки до 23 години. В началоти на юни Начева завърши седма във финала на европейското първенство в Рим с 6.80 м.

Милена Миткова (СК Дарко Тим) спечели сребърния медал с 6.29 метра, а трета е Галина Николова (Хеброс-Харманли) с 6.10 метра.

Божидар Саръбоюков (Хеброс-Харманли) завоюва трета национална титла в скока на дължина на открито, след като записа 7.99 метра. Той направи само един успешен първи опит и след това записа пет фаула. Втори завърши Даниел Добрев (Локомотив, Русе) със 7.30 метра, а трети се нареди Боян Хаджитодоров (АК Павел Павлов-Враца) със 7.01 метра.