Порто грабна купата на Португалия

Порто победи Спортинг (Лисабон) с 2:1 след продължения във финала за Купата на Португалия и грабна трофея. Победното попадение беше дело на иранеца Мехди Тареми, който вкара дузпа в 100-ата минута.

"Лъвовете" откриха резултата в 20-ата минута с гол на Джерамая Сейнт Джусти с глава. В 25-ата минута бразилецът Еванилсон изравни. Три минути по-късно Спортинг остана с човек по-малко, след като нидерландският голмайстор беше изгонен с директен червен картон заради поваляне на откъсналия се сам срещу вратаря Вендерсон Галеньо.

Порто стигна до гол до 100-ата минута, когато реферът отсъди дузпа. Тя беше предизвикана от вратаря Диого Пинто, който събори Еванилсон. Зад топката застана Мехми Тареми и с гола си извоюва трофея за Порто.

Това е 30-а купа за тима в историята, с което си осигури и място в квалификациите в Шампионската лига.