Порто с ценна победа над Байер Леверкузен, Брюж гледа към жребия за 1/8-финалите

Порто победи с 3:0 Байер Леверкузен в мач от група В на турнира Шампионска лига. Уендерсон Галено отрки резултата в 6-ата минута в полза на гостите от Португалия, а Керим Демирбай от германския тим пропусна перфектна възможност да изравни в 16-ата, след като не бе точен от дузпа. За разлика от него Махди Тареми не сбърка от бялата точка и даде двойно предимство на Порто в 53-ата и 64-ата минута, а с двете отлично реализирани дузпи голмайсторът донесе и крайния успех на тима.

В другия мач от групата Атлетико Мадрид и Брюж завършиха 0:0.

След днешните двубои Брюж се класира на осминафиналите с 10 точки, Порто е втори с 6, а Атлетико и Байер са съответно с 4 и 3 пункта на другите две места в таблицата.

В следващия кръг на 26 октомври съперник на лидера ще е португалският клуб, а испанците и германците ще се борят за всяка точка един срещу друг.