Португалски фенове празнуваха два пъти днес - класирането на 1/4-финалите и отпадането на Испания на световното

Португалските фенове имаха двоен повод за празник, след като съседката Испания загуби драматично с дузпи и отпадна на световното първенство в Катар, а тимът на родината им се класира напред след убедителна победа над Швейцария с 6:1 на осминафиналите. Португалците ще играят срещу Мароко на 1/4-финалите.

Определено най-важното в двубоя бяха головете, но друго разсея феновете още в самото начало. Португалия започна с Кристиано Роналдо на пейката, вероятно предвид проблемите му с дисциплината напоследък. Това се случи за първи път от 14 години. "Мореплавателите" поведоха в 17-ата минута с гол на 21-годишния талант Гонсало Рамош. В 29-ата минута от фаул, изпълнен от Джердан Шакири, швейцарците можеха да изравнят. В 33-ата минута ветеранът Пепе с глава вкара за 2:0 и на 39 години стана най-възрастният европеец с гол в елиминациите на световни финали. В началото на второто полувреме Рамош реализира за 3:0, а минути по-късно Рафаел Герейро направи резултата 4:0. Швейцария върна един гол в 58-ата минута, когато Манеул Аканджи не бе покрит и реализира. В 67-ата минута първи хеттрик в Катар реализира Гонсало Рамош.

Звездата на Португалия Кристиано Роналдо все пак влезе в игра и дори вкара гол, който обаче бе отменен заради засада. Той още няма попадение във фаза на елиминациите на световни първенства. Последният гол бе отбелязан от Рафаел Леао в продълженията.