Претендент за "Златната топка" с два гола на Копа Америка

Претендентът за "Златната топка" Винисиус вкара два гола за първата победа на Бразилия на Копа Америка. В мач от група „D“ той и съотборниците му надиграха Парагвай с 4:1. Бразилия получи правото да изпълни дузпа, след като Андрес Кубас игра с ръка в наказателното поле. Лукас Пакета обаче пропусна. Пет минути по-късно точно Пакета асистира на Винисиус, който откри резултата. В 43-ата минута Савио отбеляза за 2:0. В петата минута на добавеното време на първата част Родриго пък вкара за 3:0.

Две минути след почивката Парагвай намали на 1:3 с попадението на Омар Алдерете. В 64-ата минута Бразилия получи втора дузпа. Матиас Виясанти игра с ръка в наказателното поле, а Лукас Пакета този път не сгреши за 4:1. В 81-ата минута Парагвай остана с човек по-малко, след като Андрес Кубас получи червен картон.

В другия мач от групата Колумбия победи Коста Рика с 3:0 и след втората си победа на Копа Америка 2024 си гарантира участие на осминафиналите. Луис Диас откри резултата в 31-ата минута от дузпа. Дейвисон Санчес покачи на 2:0 в 59-ата минута, а Джон Кордоба се разписа в 62-ата.

Колумбия оглавява класирането на група „D“ с актив от шест точки. Бразилия е на втора позиция с 4. Трети е Коста Рика с една точка, а Парагвай е на последно място без актив. В последните мачове от групата колумбийците играят срещу Бразилия в спор за първото място, а костариканците срещат „гуараните“ на 3 юли (сряда) от 4:00 часа българско време.