Продължава чистката на фаворити на Индиън Уелс

След поражението на втория поставен Стефанос Циципас във втория кръг на Мастърс турнира в Индиън Уелс, проклятието на фаворитите продължи и в следващия кръг, след като третият поставен Каспер Руд, четвърти в списъка на ATP, беше елиминиран.

Норвежецът загуби неочаквано от чилиеца Кристиан Гарин (4-6, 6-7), който в момента е 97-ият тенисист в света. Той постигна 27 уинъра и пет аса, така че след точно два часа се класира за четвъртия кръг.

Следващият съперник на Гарин ще бъде победителят от мача между Карен Хачанов и Давид Фокина.

Руските тенисисти Даниил Медведев и Андрей Рубльов се класираха за осминафиналите в турнира. Медведев се наложи над Иля Ивашка от Беларус с 6:2, 3:6, 6:1 и ще играе срещу №12 в схемата Александер Зверев от Германия. Той отстрани Емил Руусувори от Финландия със 7:5, 1:6, 7:5.

Андрей Рубльов, шестият поставен, надигра френския левичар Юго Юмбер със 7:5, 6:3. На осминафиналите Рубльов ще играе срещу 10-ия в схемата британец Камерън Нори.