Протоколна победа за Лудогорец срещу Царско село на Пенев, Десподов се пробва да конкурира ММА бойците

Лудогорец победи Царско село в мач от 11-ия кръг на Първа лига. На стадион „Хювефарма арена“ шампионите се наложиха с 4:0. Двубоят бе повторен дебют начело на столичани за Любослав Пенев.
В 44-ата минута напрежението на терена избуя. Кирил Десподов блъсна в гърба Ален Халилович, след като вече беше подал на свой съотборник. Съперникът му пък се опита да го спъне и това провокира гнева на национала. Няколко футболисти и от двата отбора започнаха да се бутат. Бандаловски, който издърпа Десподов настрани, се опита да защити своя съотборник. Капитанът на "орлите" се опита да го ритне, но се спря, а реферът Ивайло Ненков даде жълти картони на двамата българи, докато Халилович остана без предупреждение.
Лудогорец поведе в 56-ата минута. Десподов центрира от фаул отдясно, а Жозуе Са засече с глава за 1:0.
В 66-ата минута „орлите“ стигнаха до второ попадение. Икоко стреля силно от наказателното поле, но Янко Георгиев изби. От границата на вратарското поле обаче Пиерос Сотириу направи добавка за 2:0.
В 78-ата минута Лудогорец оформи класиката в резултата. Алекс Сантана с удар от границата на наказателното поле намери горния десен ъгъл на вратата за 3:0.
В 87-ата минута домакините вкараха и четвърти гол. Разписа се Кирил Десподов.
След успеха Лудогорец е лидер в класирането с 24 точки, а втори е Ботев с 21 и мач повече. Царско село е последен с 6.