Първа лига се завърна: "Локомотив" (Пд) изпревари "Левски" след успех на "Лаута"

Първа лига се завърна след близо тримесечна пауза с домакински успех на "Локомотив" (Пд) над "Етър" с 2:0. Победата на "смърфовете" дойде след късни попадения на Доминик Малонга и автогол на Антон Огнянов. С позитивния рестарт, "черно-белите" временно излезнаха на втора позиция с 45 точки, изпреварвайки "Левски".

Двубоят в Пловдив бе изгледан от спортния министър Красен Кралев, който бе в компанията на собственика на "Локо" Христо Крушарски, спортният директор Георги Иванов и административният директор Атанас Узунов.

Двубоят започна с агресивна игра на "смърфовете". Пропуски в първите минути направиха Анте Аралица, единият от които от непосредствена близост. Едва в 25-ата минута гостите от Велико Търново, борещи се за своето финансово оцеляване, застрашиха вратата на Мартин Луков. Тогава Милчо Ангелов опита ефектен изстрел, но той срещна тялото на играч на домакините. Пет минути преди края изстрел на Бирсент Карагерен мина над целта.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-активния отбор. В 58-ата минута Лукас Масоеро бе изведен очи в очи с Анатоли Господинов, но аржентинецът не успя да преодолоее стража на "болярите". Времето на "Лаута" напредваше, а гол така и не падаше, за да се стигне до 76-ата минута. Тогава Доминик Малонга, акостирал през зимата у нас, вкара след удар с глава. В 82-ата минута интригата приключи, след като Карагерен опита да намери Аралица, но притичалият Огнянов прати топката в собствената си врата.

Така "Етър" остава опасно близо до зоната на изпадащите с 24 точки. "Локомотив" пък вече е втори с 45. Идният вторник "смърфовете" приемат отново на "Лаута" "Левски", но вече в 1/2-финален сблъсък за Купата на България.