"Раненият испански бик" Барселона напусна Шампионска лига, ПСЖ ликува (ВИДЕО)

Барселона загуби с 1:4 от ПСЖ в реванша от 1/4-финалите в Шампионската лига, който можем да сравним с корида. Каталунците напускат турнира след 4:6 общ резултат. Момчетата на Шави Ернандес поведоха в 12-ата минута след пробив на Ламин Ямал по дясното крило и пас към Рафиня, който отбеляза за 1:0. Ямал стана най-младият асистент (16 години и 278 дни) в плейофите на турнира. Роберт Левандовски можеше да удвои резултата в 20-ата минута, но стреля неточно. ПСЖ пък можеше да изравни в 27-ата минута след удари на Килиан Мбапе, но Марк-Андре тер Щеген спаси първия му опит, а втория с глава бе блокиран от Жул Кунде. Нищо обаче не предвещаваше драмата, която последва.

Минута по-късно Барселона остана с човек по-малко след фаул на Роналд Араухо срещу Брадли Баркола. Уругваецът бе изгонен. Усман Дембеле изпълни фаула, но би над вратата. Той обаче отбеляза в 20-ата минута за 1:1.

Вратарят на Барселона Тер Щеген спаси удар на Ашраф Хакими след почивката. Фабиан Руис също стреля неточно в 52-ата минута. ПСЖ направи обрата в 55-ата минута след удар на Витиня за 2:1. Малко след това треньорът на Барселона Шави Ернандес побесня, изрита едно от предпазните пана и беше изгонен с директен червен картон. Малко след него същата съдба последва и наставника на вратарите в клуба.

Кошмарът за каталунците стана ужасен в 58-ата минута, когато Жоао Кансело спъна Осман Дембеле и реферът отсъди дузпа, която Мбапе реализира за 3:1. И Барселона имаше претенции за дузпа след падане на Илкай Гьондоган в 55-ата минута, но те не бяха уважени.

Четвърт час преди края Левандовски направи поредния си пропуск, а Феран Торес също не беше точен при добавката. Каталунците не успяха да намалят резултата и след удар на Рафиня. Барселона направи няколко пропуска отново чрез Левандовски в последните секунди, а вратарят Марк-Андре тер Стеген спаси два удара на парижани, но Килиан Мбапе го разстреля за крайното 4:1.

Така възпитаниците на Луис Енрике са полуфиналисти в турнира. Само в три случая в историята на турнира Барселона е отпадал, след като е печелил първия мач в елиминациите. А Енрике е първият бивш наставник на каталунците, който ги изхвърля от турнира.