РБ Лайпциг с втора изненадваща загуба в Бундеслигата

Изиграха се пет мача от поредния кръг в Бундеслигата. Изненадата на кръга е поражението на РБ Лайпциг в мача с Майнц у дома с 0:3. Лайпциг изпадна в криза в момент, когато се бори за място в Шампионската лига и това е второ поредно поражение, след като отборът загуби от Бохум преди паузата на националните тимове. За гостите отбелязаха Ингвартсен, Адьорки и Доминик Кор.

Биковете допуснаха седмо поражение за сезона и са на пето място в таблицата.

В друга среща Фрайбург стигна само до 1:1 срещу Херта.

Унион Берлин продължава да гони мечтата си за Шампионска лига след победа с 3:0 срещу Щутгарт с голове на Бекер, Беренс и автогол на Харагучи, всички през второто полувреме.

Шалке допусна нова убедителна загуба - от Байер Леверкузен с 0:3 с голове на Фримпонг, Вирц и Азмун през второто полувреме.

Волфсбург пък губеше с 0:2 срещу Аугсбург, но успя да спаси точката. С головете на Валдшмид и Нмеча в последните 10 минути на мача "вълците" стигнаха до 2:2.