РБ Лайпциг със загуба, остана далеч от върха

Бохум победи РБ Лайпциг с 1:0 в мач от 25-ия кръг в Бундеслигата. Ерхан Машович отбеляза победното попадение. Три минути след почивката домакините поведоха в резултата. Вратарят на тима на Марко Розе Мануел Риман спаси удар на Вили Орбан, а Андрезиньо би в лявата греда.

Ред Бул Лайпциг остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 45 точки, докато Бохум е на 14-о място в подреждането с 25 точки.

Хофенхайм победи Херта с убедителното 3:1 на собствен терен, Крамарич вкара две попадения, а Бебоу вкара още две от дузпа, а попадението за тима от Берлин бе дело на Йоветич в 90+2 минута.

Волфсбург победи като гост Щутгарт с 1:0 с гол на Мармуш в 56-ата минута.

С гол в 90-ата + 1-ата минута Шалке се спаси от загуба при гостуването си на Аугсбург. В герой за тима се превърна Майер в 51-ата минута, но Бътлър донесе точката на тима от Гелзенкирхен в продълженията и срещата свърши 1:1.