„Реал“ си счупи най-важния трофей

Най-важният трофей в клубния футбол – Шампионската лига, е счупен! Преди мача за Суперкупата на Европа между „Реал“ и „Айнтрахт“ капитанът на „кралете“ Карим Бензема изнесе купата с големите уши. Дотук всичко нормално. Телевизионните камери обаче уловиха издатина в лявата долна част – ясен признак, че е била ремонтирана. От „Реал“ не обясниха кога точно се е случило. Година по-рано трима служители на „Челси“ счупиха трофея, докато се снимаха с него.
За „Реал“ обаче това далеч не е най-важното. Най-успелият клуб в света продължи да пише история и триумфира за Суперкупата на Европа с 2:0 срещу „Айнтрахт“, носител на Лига Европа. За пети път титлата е в ръцете на „Белия балет“, който се изравни с „Барселона“ и „Милан“. А треньорът Карло Анчелоти вече е безапелационен №1 в надпреварата с четири суперкупи. Досега италианският маестро беше равен с Пеп Гуардиола – с по три.
Главните герои на „Сантяго Бернабеу“ бяха обичайните заподозрени – Карим Бензема и Тибо Куртоа. Единият вкарваше, другият – спасяваше. И неслучайно французинът и белгиецът са фаворити за „Златната топка“ тази година. Първи бляскаво се представи Куртоа, спасил чисто положение при 0:0. В четирите си финала като футболист на „Реал“ вратарят парира 19 удара и не допусна нито един гол.
Бензема пък гарантира победата с втория гол в мача, след като австрийският защитник Дейвид Алаба бе открил през първото полувреме. С попадението си френският капитан стана вторият най-добър голмайстор в историята на „Реал“. Деветката задмина идолизирания на „Сантяго Бернабеу“ Раул и вече има 324 гола във всички турнири. Първото място обаче изглежда резервирано за вечни времена за Кристиано Роналдо, който се разписа 450 пъти в „бяло“.
„Реал“ стана първият отбор в историята, който излезе с едни и същи титуляри във финала на Шампионската лига и след това в мача за Суперкупата на Европа.