Рефер получи слънчев удар на Копа Америка

Страничният съдия Умберто Панахой получи слънчев удар и припадна по време на мача от Копа Америка между Канада и Перу, който североамериканците спечелиха с 1:0. Инцидентът стана в края на първото полувреме и футболистите на двата отбора се втурнаха да спасяват изпадналия в несвяст арбитър. Канадският вратар Максим Крепу беше първият, който се притече на помощ.
„Добре, че беше все пак в съзнание – каза стражът. - Благодаря на Господ, че след мача ни казаха, че е добре.“
Температурата в Канзас по време на двубоя е била 38 градуса по Целзий. Играчите и съдиите не са получили вода през първото полувреме.
В същото време Аржентина изпадна в ужас заради своя идол Лионел Меси. Капитанът е играл с голям дискомфорт при победата с 1:0 над Чили. Въпреки това Меси изкара 90 минути на терена. В един момент медицинският екип на Аржентина се втурна към терена, за да окаже помощ на легендата. „Още от началото на мача почувствах болка в дясното бедро – обясни Меси. - Исках да доиграя мача. Ще видим как съм следващите дни.“
Аржентина е първият, който се класира на четвъртфинал благодарение на гол на Лаутаро Мартинес.