Роналдо качи Юнайтед на върха и спаси Оле, Виляреал гони Аталанта

Кристиано Роналдо се извиси над всички, вкара 137-ия си гол в Шампионска лига и донесе победата на Манчестър Юнайтед над Аталанта с 3:2 в един от двата мача, които са ултимативни за уволнението на Оле Гунар Солскяер като мениджър на английския тим.
Маркъс Рашфорд стартира като титуляр за първи път през този сезон, докато Пол Погба остана резерва за домакините на „Олд Трафорд”. В 16-ата минута гостите откриха резултата. Дзапакоста центрира успоредно на голлинията и намери Пашалич, който с едно докосване вкара за 1:0. В 29-ата минута последва леден душ за Юнайтед, след като Мерих Демирал засече с глава центриране от ъглов удар и вкара за 2:0. В 53-ата минута "червените дяволи" върнаха един гол, след като Рашфорд бе изведен точно, стреля и вкара за 2:1. В 77-ата минута Юнайтед изравни. Фернандеш центрира, Кавани умишлено се наведе, Роналдо се дръпна и топката се озова в Магуайър, който стреля и вкара за 2:2. В 81-ата минута дойде часът на Роналдо. Люк Шоу центрира към португалеца, който се извиси във въздуха и вкара, донасяйки пълния обрат за Юнайтед.

Италианският тим бе подложен на психически тормоз преди двубоя от персонала на хотела, в който играчите са били настанени. Съпругата на украинския полузащитник Малиновски Роксана съобщи в своя Instagram, че противопожорната сирена се е включвала с пълна мощност пет пъти.

В другия мач от групата Виляреал победи с 4:1 Йънг бойс. Испанският тим откри резултата с гол на Йереми Пино още в 6-ата минута, а Жерар Морено в 16-ата удвои преднината му. Месчак Елиа в 77-ата минута върна едно попадение за домакините, но те не успяха да стигнат до равенство. Вместо това Виляреал реши всичко с трети гол, дело на Алберто Морено в 88-ата минута. В 92-ата и Самуел Чуквуезе отбеляза, оформяйки крайния резултат.

След успеха Манчестър е лидер със 6 точки, следван от Аталанта и Виляреал с по 4 и Йънг бойс с 3.