Рубльов побесня, счупи си ракетата след поредна загуба

Андрей Рубльов е в най-лошата си форма, откакто влезе в топ десет в света. Във втория кръг на ATP турнира в Барселона руснакът претърпя поражение от Брандън Накашима с 0:2 (6:4, 7:6) и така записа четвърта поредна загуба.  За трети пореден път Рубльов отпадна в първия си мач на турнир, така че с право може да се страхува за статута си сред първите десет от края на следващия турнир.
В Индиън Уелс Иржи Лехечка бе по-добър от него във втория двубой, в Маями - Томас Махач, докато в Монте Карло бе победен от Алексей Попирин.

Колко разочарован е той от последните си поражения се вижда и от хода му в тайбрека на втория сет на мача срещу Накашима, когато загуби точка и позволи на своя съперник мачбол. Той строши бясно ракетата си, но и това не му помогна.

Томас Мартин Ечевъри или Ник Харт ще бъдат съперници на Накашима в осминафиналите на турнира.