Румъния с впечатляващ старт на ЕВРО 2024, украинците са разбити

Румъния победи Украйна с 3:0 в Мюнхен в първа среща от група Е на Евро 2024. В 8-ата минута Флоринел Коман стреля неточно по посока на вратата на украинския страж Андрей Лунин. Румъния поведе с гол на Николай Станчу, който с топовен шут от 116 км/ч от границата на наказателното поле откри резултата неспасяемо. Денис Ман пропусна друга добра възможност, а голмайсторът Станчу удари и греда преди почивката.

Разван Марин вкара за 2:0 в началото на втората част, а Денис Драгуш сложи точка на спора с трети румънски гол. Украйна не оказа почти никаква съпротива през цялата среща с изключение на едно положение на Артьом Добвик, който стреля над вратата на съперника, както и още два неточни удара на Михайло Мудрик. Едва в 91-ата минута Яремчук нацели гредата над главата на Флорин Ница.

15 минути преди края на дубоя румънски фен нахлу на терена и поздрави голмайстора на първото попадение Николае Станчу.

Така и феновете, и играчите, и легендите, както и всички румънци са доволни от спечелването на първите 3 точки на тима на еврофиналите. В другия мач от групата малко по-късно днес ще играят Белгия и Словакия.