Румънският кошмар на ЦСКА продължава срамно - 0:4

ЦСКА срещу румънци в Европа – мисията изглежда невъзможна за най-успелия български тим. Поредното гостуване в северната съседка завърши с отпадане – болезнено и срамно 0:4 срещу „Сепси“. Седмица по-рано румънците победиха с 2:0 и на „Българска армия“. Нито веднъж в историята си ЦСКА не е печелил мач в тази държава, а е отстранил единствено „Динамо“ (Букурещ) през 1956 г.
В повторния дебют на Нестор Ел Маестро българският гранд не направи нужното да стопи пасива си. В първите 20 минути ЦСКА изглеждаше по-добре на терена. Натискаше повече, а „Сепси“ се бранеше уверено. Загубена топка в центъра обаче предизвика румънска контраатака. Маруис Щефанеску излезе очи в очи с Густаво Бусато. Отказа да стреля и предизвика бразилеца да го фаулира. Дузпата предизвика много спорове и блъскане между двете страни. След няколко минути пауза Козмин Матей стреля в долния десен ъгъл, Бусато улучи посоката, но не успя да парира – 1:0.
Голът обърка ЦСКА. До края на първото полувреме „червените“ се лутаха в центъра на терена. „Сепси“ пък се задоволяваше да чисти напред центриранията.  Играта беше група, а албанският съдия вдигна пет жълти картона само в първите 45 минути.
Второто полувреме също не започна добре за ЦСКА. Натиск нямаше, въпреки необходимостта от три безответни гола, които да вкарат дуела в продължение. „Червените“, които за първи път играта с новите си черни екипи, се блъскаха като стена в румънската отбрана. При една от редките си контраатаки се наложи Бусато да спаси очи в очи с играч на съперника и поне още малко да остави интригата жива.
Всичко обаче приключи в 70-ата минута. При една от малкото си постепенни атаки „Сепси“ успя да докара топката до Аднан Аганович и той почти на празна врата направи 2:0. В този момент и надеждите напълно угаснаха. За да е кошмарът пълен, две минути преди края на редовното време Варга вкара и трети гол. Но и това не беше всичко от "червения" срам. Пореден изпуснат румънски нападател в наказателното поле и втора дузпа. Исник Алими съвсем леко бутна топката в мрежата, а Бусато сбърка ъгъла.
ЦСКА особено много притеснява с атаката си от началото на сезона. Бяха привлечени Матиас Фаетон, Данило Асприля и Майкъл Естрада. Но от четири официални мача ЦСКА вкара един единствено гол – срещу дебютанта в елита „Крумовград“. Негов автор бе Тобиас Хайнц, най-добрият играч в тима от началото на 2023 година. За съжаление трудно може да се каже добро и за защитата, която без капитана Юрген Матей изглежда отчайващо.
ЦСКА се върна девет лета назад във времето. През 2014-а е последният случай, когато „червените“ отпаднаха от първия съперник в евротурнирите – молдовския „Зимбру“. А за първи път от 2018-а, когато треньор беше отново Ел Маестро, загубиха и двата си елиминационни мача – тогава от „Копенхаген“.